RSS

Hans Weiss “Korrumpeerunud meditsiin: arstid ravimikontsernide käsilastena”

07 apr.

meditsiinRaamatu autor Hans Weiss on sündinud 1950. aastal Austrias Hittisaus. Ta on õppinud psühholoogiat ja meditsiinisotsioloogiat Innsbruckis, Viinis, Cambridge’is ja Londonis, hetkelt on ta vabakutseline ajakirjanik ja raamatuautor Viinis.

Raamatu Korrumpeerunud meditsiin esmatrüki jaoks kehastus Weiss korduvalt ümber osaks farmaatsiatööstusest: olematute ravimifirmade strateegiakonsultandiks, ravimiesitlejaks jne. Ümberkehastumise tulemusena õnnestus tal kujundada ravimitööstuse silmis tõsiseltvõetav identiteet, mis andis Weissile ligipääsu kinnistele erialasümpoosionitele, salajastele turundusdokumentidele, ravimikatsetuste kohta käivatele materjalidele ja honorarinimekirjadele. Koos ravimikontsernides juba sees olevate kaasamõtlejatega jõudis autor Saksa ja Austria ravimitööstuses hämmastavate järeldusteni: prominentsed arstid seisavad ravimifirmade palgalehel, lasevad ennast ahvatleda ja osalevad ebaeetilistes kliinilistes uuringutes, riskides oma patsientide tervisega. Weiss toob hulgaliselt konkreetseid näiteid kontsernide pettustest alates teadusuuringutest ja koolitustest kuni uute medikamentide läbisurumiseni.

Raamatu käesolev teine, täiendatud trükk, sisaldab lisaks eelmainitule ka arstide ja ravimikontsernide raevukaid reaktsioone vastuseks esimesele trükile, uusi andmeid mõjukate arstide korruptiivsest koostööst ravimifirmadega ning rahvusvahelise firma juhtiva ravimimänedžeri pihtimust kahtlastest ärimeetoditest.

Raamatus on lisaks üldistele korruptsiooni kirjeldustele toodud hulgaliselt prominentsete arstide nimesid, rahasummade suurusjärke ja reaalseid näiteid elust enesest, mis näitavad ravimitööstust väga kasuahnest ja patsiendivaenulikust küljest. Tegemist on väga huvitava ja silmiavava lugemisega kõikidele neile, keda huvitab miks on ravimid nii kallid, ja milline elu käib rahvusvaheliste farmaatsiatööstuste telgitagustes tegelikult.

Brigitta Kivisaar
Eestikeelse kirjanduse osakonna
infoteeninduse pearaamatukoguhoidja

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 7. apr. 2012 in meditsiin, tervis

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: