RSS

Paolo Giordano “Algarvude üksildus”

04 dets.

algarvudeTegemist on noore autori, 1982. aastal sündinud füüsiku esikromaaniga, mis pälvis 2008. aastal Itaalia tuntuima proosaauhinna Premio Strega. Tekst haaras kaasa kohe esimestel lehekülgedel.

Väike Alice on vastu oma tahtmist sunnitud käima suusatrennis. Iga kord, kui tüdruk koos kaaslastega suusamäkke jõuab, tabab teda vastupandamatu vajadus vetsu külastada, kuid selle asemel, et tualetti minna, otsustab ta suusaülikonda pissida. Seekord – päeval, mida lugejale kaasaelamiseks pakutakse, tabab tüdrukut tualettiminemise soov suisa kaks korda. Teisel korral suusaülikonda häda tehes, taipab Alice liiga hilja, et see, mis nüüd püksi tuli, ei olnud sugugi kõige lihtlabasem piss. Piinlik-koomiline situatsioon lõpeb millegagi, mille tagajärjed jäävad Alice´i saatma läbi kogu tema elu…

Teine peategelane on Mattia, poiss kellest saab eraklik ja autistlike kalduvustega matemaatikaprofessor. Mattia tunneb ennast kõige turvalisemalt arvudemaailmas. Tema suurimaks armastuseks on algarvud.

Nooreks naiseks sirgunud anorektikust Alice´i ja kaksikõe kadumises end süüdistava Mattia vahel on midagi. On see armastus? Raamat on kahe üksiklase noore arenemis- ja kasvamislugu. Lugu kahest kaksikalgarvust nagu raamatu sisekaanel öeldakse. “Mattia meelest olid nemad Alicega just niisugused kaksikalgarvud, üksinda ja eksinud, lähedal, ent siiski mitte piisavalt, et teineteisega kokku puutuda.” (lk. 135-136)

Valdavalt minoorsetes toonides tekst on tabav, jõuline ja muidugi – kütkestav. Raamatut on loetud ette ka järjejutuna ja kes soovib, võib seda järelkuulata SIIT.

Triinu Univer
Torupilli raamatukogu
raamatukoguhoidja

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

Veel uuemat Itaalia autoritelt:

Itaalia kirjandust e-raamatukogus ELLU:

Itaalia kohta e-raamatukogus ELLU:

 

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 4. dets. 2012 in sari Moodne Aeg

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: