RSS

Frédéric Beigbeder “Armastus kestab kolm aastat”

27 sept.

Armastus_kestab_kolm_aastatÜks fantastilisemaid raamatuid, mida ma kunagi üldse lugenud olen. Kui pealkirja järgi võiks oletada, et see on tõsine „naistekas“, siis tegelikult on see pigem hoopiski „meestekas“. Raamatu autor kirjeldab selles oma elu ja armastuse lugu ning otsib oma väitele, et armastus kestab kolm aastat, tõestust. Kohati veidi järsusõnalist ja otsekohest teksti mahendab ülejäänud kirjutise humoorikas stiil, huvitavad väited ja mõtted nii armastusest, suhetest kui elust üldiselt.

Kolm aastat tagasi esimest korda seda raamatut lugedes, oli see mulle juba vägagi meelepärane, kuid nüüd uuesti lugedes leidsin ma ometi sellest suhteliselt õhukesest raamatust veel väga palju uusi mõtteid ja tähelepanekuid, mis esmalugemiselt kahe silma vahele jäid.

Laused nagu – Armastus on ette kaotatud võitlus. Abielluma peaks alati üksi ning lahutama kõigi sõprade toetusel. Abiellutakse kas selleks, et ärritada oma sõpru, või selleks, et rõõmustada oma vanemaid. Armunud ollakse sellest päevast alates, kui pigistatakse hambapastat veel kellegi harjale peale enda oma. – annavad pisikese pilguheidu raamatu sisemusse. Ja vastates etteruttavalt raamatu pealkirjas toodud väitele, siis armastus ei kesta kolm aastat.

 

Triin Soom
Tallinna Keskraamatukogu
vabatahtlik

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER 

Samalt autorilt: 17,90 €. Varrak, 2011

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 27. sept. 2013 in ilukirjandus, sari Moodne Aeg

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: