RSS

Karin Dean “Kagu-Aasia riigid, rahvad ja ühiskonnad”

27 sept.

kaguaasiaKui palju me teame Kagu-Aasiast? Mitte just väga palju, kui välja arvata mõned üksikud saated televisioonist, artiklid ajakirjanduses, reisibüroode brošüürid või siis mõni üksik reisiraamatuke. Antud raamatus „Kagu-Aasia riigid, rahvad ja ühiskonnad“ saame aga põhjalikuma ja professionaalsema vaatepildi osaliseks. Autor käsitleb Kagu-Aasia ajalugu üldiselt ning ka riigiti eraldi. Annab iga riigi kohta ülevaate tema eripäradest ning kultuurilistest iseärasustest ning kuidas need iseärasused on kujunenud. Lisaks ajaloole kirjutab autor tänapäevast ning toob välja nendes ühiskondades hetkel olulisi teemasid, mis tõenäoliselt meieni ei jõua.

Raamat on põhjalik ja kohati võib-olla natuke liiga detailne, kuid siiski väga huvitav ja informatiivne. Lisaks tekstile on autor ära toonud ka illustreerivad kaardid kõne all olevate riikide kohta.

Soovitan raamatut kõigile, kes soovivad täiendada oma teadmisi Kagu-Aasia riikide ajaloo, kultuuri ja eluolu kohta või siis lihtsalt lugeda seda kui väga põhjalikku reisiraamatut. Esimese korraga ei peagi kogu raamatut läbi lugema – võib ka valida lihtsalt ühe riigi (näiteks Tai) ja sellekohasele peatükile keskenduda.

Heleen Karja
Sõle raamatukogu raamatukoguhoidja

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

Veel Kagu-Aasiast:

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 27. sept. 2013 in ajalugu, poliitika

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: