RSS

Bess Lovejoy. Seiklevad surnud. Kuulsate koolnute saatuse keerdkäigud

09 sept.

Seiklevad surnudIlmunud: Kirjastus Äripäev, 2013

Paljude ajalooliste kuulsuste elukäikudega oleme tavaliselt pealiskaudselt kursis. Me aimame, mis ajastul nad sündisid, kus kandis elasid ja liikusid, millised olid nende suurimad saavutused või kummalisemad juhtumised. Teame ka seda, et ühel või teisel hetkel ning viisil surid nad ära. Sealt edasi me eeldame, et nad on kuskile maetud ning noh, ongi lool lõpp. Aga nii uskumatu kui see ka ei ole, siis mõnegi kuulsuse seiklused, õigemini küll tema keha seiklused, on jätkunud veel pikalt pärast surma.

Me kõik oleme kuulnud Albert Einsteinist. Aga kas me teame ka seda, mis sai geeniuse ajust pärast tema surma? Või kui palju kummalist toimus Evita Peroni surnukehaga? Kelle surnukeha on röövitud ning selle eest lunaraha nõutud? Kuhu ikkagi on maetud Christoph Kolumbuse luud?

Bess Lovejoy suudab morbiidset teemat käsitleda köitvalt ja humoorikalt. Raamatut tasub lugeda, sest koolnute saatuste keerdkäigud on tõesti olnud täiesti uskumatud.

Vaatamata sellele, et raamat on hea, siis ühe hooga läbi lugeda mul seda ei õnnestunud. Seda mitte sellepärast, et raamat oleks väga mahukas või keeruline lugeda. Lihtsalt pärast mõningate peatükkide läbimist tabas vähemalt mind vajadus lugeda vahele midagi elavate kohta.

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

 

Epp Leikop
Nõmme raamatukogu juhataja

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 9. sept. 2014 in ajalugu, kultuur

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: