RSS

David Michie. Dalai-laama kass

06 veebr.

Dalai Laama KassIlmunud: Ersen, 2014

Selle väljamõeldud romaani peategelaseks on noor tiibeti tõugu kass, kes pisikese nõrkenud kassipojana New Delhis Dalai-laama omandusse satub ja siis tema residentsis armastava hoole all üles kasvab. Seesama kass on romaani minategelane ja arutleja, ta on tunnistajaks Dalai-laama elule ja õpetuste jagamisele, muutudes sedasi järjest teadlikumaks budistlikest tõekspidamistest. Mõnikord aitab praktika kuuldut kinnistada, näiteks saab Tema Pühaduse Kass aru vägivallatuse põhimõttest, kui tema poolt osavalt kinni püütud hiir laama abilisi sugugi ei rõõmusta, vaid hoopis vabadusse lastakse.

Tema Pühaduse Kass tajub kohe esimesel päeval, et on sattunud kassiarmastaja koju. Õigem oleks vist öelda „loomaarmastaja koju“, sest tema leivaisa näeb inimesi ja kõiki loomi võrdsetena soovi poolest ellu jääda. Suurt poolehoidu väljendab ka üks peategelase paljudest nimedest: Kõige Ilusam Loom, Kes Eales On Elanud.

Kes soovib teada saada Dalai-Laama kassi kõiki nimesid ja lihtsamaid tänapäevalgi rakendatavaid budistlikke põhimõtteid, leiab need kõnealusest raamatust.

David Michie on kirjutanud mitmed bestsellereid teadveloleku, meditatsiooni ja budismi teemadel (“Buddhism for Busy People“, „Why Mindfulness is Better than Chocolate“), ka mõned ilukirjanduslikud teosed. Tema raamatuid on tõlgitud 25 keelde. Eestikeelsena ilmub David Michie  kirjutatu nüüd esimest, aga loodetavasti mitte viimast korda. Teretulnud oleks eestindus ka jätkuraamatust „Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring“.

Täiendavat lugemist autori kohta leiab siit.

David Michie blogisissekanne

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

 

Anneli Limberg
Eestikeelse kirjanduse osakond
raamatukoguhoidja

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 6. veebr. 2015 in ilukirjandus

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: