RSS

Taimi Paal. Eesti metsamarjad

13 aug.

Eesti metsamarjadIlmunud: Varrak, 2015

 

Käesolev raamat räägib peaaegu kõigist Eesti metsades kasvavatest lihakate viljadega taimedest (rahvapäraselt marjataimedest).

Vaatluse all on nii söödavate, mittesöödavate kui ka mürgiste viljadega taimed, nii rohttaimed kui ka puud-põõsad. Iga taime kohta on välja toodud tema levila Eestis ja mujal maailmas, bioloogiline liigikirjeldus, tihtilugu ka kasutamine rahvameditsiinis ja muudes valdkondades läbi ajaloo. Taimedele pühendatud peatükid on üsna erineva pikkusega, vastavalt olemasolevale infole. Liigikirjeldused on varustatud värvifotodega. Raamatus kasutatakse tekstisisest viitamist, kasutatud kirjanduse nimekiri võtab enda alla 14 lõpulehekülge.

Ennast raamatu sisust läbi närinud lugeja peaks Eesti looduses liikudes oskama vastata küsimusele à la „Mis mari see on ja kas seda sünnib suhu pista?“ Tore oleks jalutada metsa vahel, tunda ära kõik ettetulevad vilju kandvad taimed ja teada nende lugusid. Kuigi, mõningal puhul võib liigi määramine ainult selle raamatu põhjal päris keeruliseks osutuda ja tekib tahtmine näha fotode asemel korralikke informatiivseid jooniseid. Näiteks selleks, et saada aru paakspuu ja türnpuu vahelisest erinevusest. Või saada teadlikumaks kontpuude ja kuslapuude väljanägemisest. Mina võtsin vahepeal oma kodusest riiulist välja Ludvig Raudsepa suurepärase raamatu „Eesti õistaimi“, lisaks tegelesin ka googeldamisega. Pisut ebamugav tundub mulle pikkadest peatükkidest konkreetse infokillu ülesleidmine, aga kuna raamatu stiil on jutustav, mitte teatmeline, tuleb sellega leppida.

Kindlasti annab väljaanne hulgaliselt uusi teadmisi ja praegune aastaaeg peaks nende omandamiseks täitsa sobilik olema.

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

 

Anneli Limberg

Eestikeelse kirjanduse osakonna
raamatukoguhoidja

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 13. aug. 2015 in Eesti, loodus

 

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: