RSS

Ene Sepp. Väike roosa pilet paradiisi

12 sept.

Väike roosa pilet paradiisiIlmunud: Tänapäev, 2015

 

Mis saaks siis, kui… võidaks lotoga hiigelsumma. Ei teagi, aga sellist õnne reaalses elus naljalt ei juhtu. Tõenäoliselt tekiks lugematu hulk usalduse ja valikute probleeme ka tavaelus, mitte ainult raamatus. Kas just selliseid ränkraskeid, kui käesoleva loo peategelasel – väärkoheldud, allasurutud ja sõltuvussuhtes oleval Maarjal.

Raamat paneb mõtlema ja arutlema paljude tänasel päeval liiga sageli esinevate nähtuste üle. Kus on algpõhjused just selliseks käitumiseks? Kuidas ise toimiksid, milliseid valikuid teeksid, keda ja kas üldse oma suurde saladusse pühendaksid? Kuidas oma ja oma pere elu korraldaksid? Paljud valikud tunduksid ahvatlevana, aga kui sügavuti mõelda, siis polegi otsuste tegemine lihtne. Ja kui palju on ustavaid ja toetavaid inimesi, kes ei kasuta sind kurjasti ja omakasupüüdlikult ära ning on iga raske otsuse juures toeks? Kust läheb piir eetilise ja skandaali kütva käitumise vahel? Millal on õige aeg selg sirgu lüüa või kuidas üldse on võimalik sellistesse olukordadesse jõuda, kes on süüdi või kus on teatud käitumismustrite juured? Mida meie kõrvalseisjatena suudaks teha…?

Kaasa elades tegelastele raamatulehtedel ning kõrvutades oma potentsiaalseid valikuid ning Maarja käitumismustreid, valdas mind lugedes tihti arusaamatus, kuidas kõik see on võimalik. Samas tunnen siirast rõõmu lõpplahenduse üle. Iseasi, kuivõrd reaalne ja võimalik taoline samm reaalses elus oleks.

Mõttekat lugemist!

 

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

 

Maimu Johannson
Paepealse raamatukogu raamatukoguhoidja

Advertisements
 
1 kommentaar

Posted by &emdash; 12. sept. 2015 in eesti autor, ilukirjandus

 

One response to “Ene Sepp. Väike roosa pilet paradiisi

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: